O autorze
Siedmiu blogerów naTemat zgodziło się pokazać Wam, jak wygląda ich dzień. Jego radości i smutki. Momenty ważne, ale i te codzienne, zwykłe. Poprosiliśmy też siedmiu nadzwyczajnych fotografów o zrobienie zdjęć. To nie są profesjonaliści, z przynajmniej zazwyczaj nimi nie są. To bohaterowie tekstów w naTemat, znani blogerzy, bliscy autorów naTemat. W grudniu chcemy Wam pokazać siedem wyjątkowych sesji.

Ramonka (prawie) na wolności. Bo na smyczy Kamila Sipowicza (Dzień z życia)

Kamil Sipowicz z Ramoną na spacerze na warszawskich Bielanach
Kamil Sipowicz z Ramoną na spacerze na warszawskich Bielanach Fot. Wojciech Olkuśnik / naTemat
Śniadanie z synem, kawa ze znajomymi, koncert Kory w nocy - to dzień Kamila Sipowicza.

Kamil Sipowicz jest pierwszym blogerem naTemat, który zgodził się pokazać nam i Wam, jak wygląda jego dzień. Spędził go w Warszawie, a Wojtek Olkuśnik towarzyszył mu przez wiele godzin. Był to nawet więcej niż jeden dzień. Kamil i Wojtek rozciągnęli ten "Dzień z życia" na kilka dni. Były to ostatnie przed dłuższym wyjazdem dni w Polsce. Kamil Sipowicz poleciał teraz na miesiąc do Stanów Zjednoczonych. Wojtek Olkuśnik oddał do redakcji prawie 300 zdjęć Kamila Sipowicza. Wybraliśmy dwadzieścia parę. Warto naszym zdaniem klikać w galerie.

Rano. Powiśle w Warszawie.Tu mieszkają syn i wnuk. Szymon Sipowicz jest DJ-em, grafikiem i legendą polskiej deskorolki.

Hipkiddo o Szymonie Sipowiczu

Znany przede wszystkim jako legenda polskiej deskorolki i prekursor muzyki D’n'B w Polsce. Perez = człowiek zajęty. Zaliczył epizod aktorski. Zajmuje się modelingiem, i jest też grafikiem; zaprojektował m.in. okładkę do kultowej już płyty zespołu Molesta – „Skandal”. Od 10 miesięcy Szymon ma nowe i pełno-etatowe zajęcie; jest tatą. CZYTAJ WIĘCEJCzas mija. Pora jechać dalej. Kamil Sipowicz mieszka kilkanaście kilometrów od syna - na Bielanach. Wsiada więc w samochód i jedzie Wisłostradą na północ miasta.


Po drodze krótki przystanek w kwiaciarni po kwiaty dla Kory. Stanęło nie na liliach, a na tulipanach.


Bielany. Plac Konfederacji. Stare Bielany to kilka uroczych uliczek zabudowanych przedwojennymi domami. Na ulicy granitowa kostka, wzdłuż przedwojenne latarnie. Niektóre gazowe. Po krótkiej wizycie w domu spacer z Ramonką. Pies na szczęście pozostał na wolności. Umorzono sprawę paczki z marihuaną dla psa Kory.

Spacer nie trwa długo, choć na Bielanach jest wiele miejsc, gdzie można pójść z psem. Uliczki przedwojennej zabudowy prowadzą do Lasu Bielańskiego i Lasku Lindego.

Kamil Sipowicz jest umówiony w Czułym Barbarzyńcy. Księgarnio - kawiarnia na Powiślu jest jedną z najlepiej znanych warszawskich marek. Czuły Barbarzyńca organizuje spotkania kulturalne, prowadzi też działalność wydawniczą.

Robi się ciemno, potem zbliża się wieczór.O 19.00 Kamil Sipowicz prowadzi wykład w Instytucie Studiów Zaawansowanych: Psychodeliczni romantycy i młodopolacy. Pojęcie psychodelików w antropologii, kulturze, medycynie i filozofii. Kamil Sipowicz czyta fragmenty utworów polskich narodowych wieszczów i analizuje pod wpływem jakiej używki to dzieło tworzyli. Sala, na której na początku jest 10 osób, z czasem wypełnia się kolejnymi, tak że po kilkunastu minutach wykładu jest pełna. Wtedy Kamilowi Sipowiczowi zaczyna towarzyszyć psychodeliczny podkład na trąbce.

I wreszcie noc. Warszawski klub Utopia. Jedna z legendarnych marek stołecznego życia klubowego.

W Utopii, na zamkniętej dla postronnych osób (i fotografów) antresoli występuje Kora. Piosenkarka promuje nową płytę.

Zdjęcia Kamila Sipowicza zrobił Wojciech Olkuśnik
Trwa ładowanie komentarzy...